Tere tulemast blogisseTere tulemast minu blogisse . Oleksin väga rõõmus kui jätaksite minule siia blogisse maha märgi, et olete siin käinud ja lugenud minu ülestähendusi . Selle eest oleksin väga tänulik

25. veebr 2016

Üks eestlane ta puha

 Nii tore et on olemas selline pidupäev kus korraks jälle oma kallis eestimaa meelde tuleb mis siin  kaugemal Eestist kipub vahel ununema kuna elada on igalpool hea , nii sii´n kui sealpool merd ja kus on mu kodu seal on mul hea .. Aga vahetevahel tahaks nagu seda ka meelde tuletada kustkohast olen siia tulnud .  Võibolla meie -kaugemal elajad - oleme kergelt või mõned meist  raskemal kujul idealiseerinud seda kodumaa tunnet ja liiga tähtsaks seda tahame pidada.  Ise elame kaugel ja ei tea mis toimub, tegelikult ju teame - iga päev ju kuulame uudiseid, vaatame telekat ja tuttavad, sõbrad ei lase unustada- mis seal endisel kodumaal toimub (kui seda endiseks võibki pidada ) Kuid meile meeldib , väga meeldib sel tähtsal sünnipäeval  midagi teha, mis seonduks meie oma armsa Eestiga.Me otsime välja oma Eestimaa lipu , sinimustvalge küünla . linikud , kama jahu  ,ostame valmis kilud mis sümboliseerivad meile eestimaa toitu ja kaunistame oma  koduse lauakese  Eestimaaga . Seda teevad välismaal elades nii paljud et võib olla  on neid rohkemgi kui Eestimaal elavaid inimesi .. Kõigil kellel on abikaasad teisest rahvusest - on nakatanud ka omad abikaasad peomeeleollu ja tore on  oma muulasest mehele vöi naisele näidata - vaata vaata kui ilus , vaata kui palju rahvast on kogunenud vaatama paraadi jne .
See aasta oli nii huvitav vaadata ülekannet Estoniast- kus see pidulikkus toimus , kohale olid kutsutud kõik tähtsamad isiksused , tavalisest töömehest , lauljast, näitlejast , muusikust, sportlasest alates  kuni professoriteni ja  muidugi ei pääse üle ega ümber riigikogu tegelastest- kes on rahva poolt sinna valitud esindama lihtsat traktoristi ja lüpsinaist kes ise kohale tulla ei saa.  Ma ei ole poliitik ja vaatasin seda kaunidust lihtsa inimese seisukohalt ja Eestist eemal elava inimese seisukohalt .  Vaatasin kuidas" tähtsad"  kutsutud  inimesed ennast ülal pidasid ..
 Kohe alguses jäi silma kuidas seal   telekaamerate ees Anna Levandi oma mehega käitusid,  nähes ennast seinalt  teleriekraanil eriti naljakalt tahtis endast märku anda ja Allar   ennast selfis jäädvustas koos endaga seinal  olevas ekraanis .. Muidugi tegelt mulle on Anna L  alati meeldinud , aga seekord ma mul hakkas nats piinlik , ja siis see presidendiga musitamine - ma  olin eelnevalt arvanud et ta on Evelini sõbranna ja eelmisel presidendi kätlemise ajal  ta jagas põsemusisid  ju Evelinile ... tore sõbranna küll ..
Aga ma ei tea täpselt kellega ta rohkem läbi käib tundub siiski et presidendiga. No üleüldse ma kätlemisel küll ei soovi näha sellist musitamist ja käte pikaajalist raputamist .
Ja seekord oligi päris mitu naist kes julgesid avalikult presidendiga "musitada",  õnneks jagus neid musisid ka "läti naisele" omade lätlaste poolt .
Niipalju siis musitamisest .
 Kahjuks ei kuulnud mida president nii pikalt ja laialt arutas seal mõningate persoonidega aga las olla ta ju viiast korda sel tähtsal positsioonil las naudib ...  küll hiljem jälle kusagil seda naljaks ümber pööratakse nagu eelmisel aastal .
Ja tõesti oli näha et president tõeliselt  nautis ka - tasus vaadata, kuidas ta oma värsket naist tantsitas ja ku sügavalt silma vaatas,  kui  sirge seljaga tantsis ...
pilt arvutist oma skreenilt

Veel oleks tahtnud teada misasja see Sepo Seeman seal nägusid tegi ?  Peale kätlemist tegi imelikke näogrimasse ja pärast tantsusaalis näidati mitu korda suurelt tema käitumist.  Tantsida ta ka  ei tahtnud , naine vägisi teda seal tirimas ....  see oli naljakas .
Julia Laffranque  naeratus tundus nii teeseldud , võlts ja eriti see, kui ligidale ta oma hammastega oli meie uue presidendiprouale, et arvasin et hammustab  kohe kohe tüki presidendiprouast .. tema ei osanud küll distantsi pidada ja oli näha kuidas Eieva nagu hämmingusse sattus .. .  Siis veel peaks juba nende aastatega õppima kuidas peale kätlemist edasi minema hakata , paljud on seda peegli ees harjutanud aga paljud ikka veel komistavad oma naise seeliku sisse  ja jokksevad tagant selga teineteisele , koperdamist oli , näiteks nagu minu lemmik näitleja Nüganen , peale neid tuli üks paar kes maast midagi üles korjas - ehk oleks pidanud kellegile teenindavast personalist näitama et  midagi on maha kukkunud mitte ise upitama hakata ... või kukkus neil endil midagi pörandale?
Aga tore oli vaadata tuttavaid inimesi ja nautida seda omalt kodusohvalt , muidugi kõik ei mahtunud sinna ja pole ka vaja, see on ikkagi nii igal pool mujal maailmas ka ,et kord aastas saab ka eliit omavahel pidu pidada ... meie lihtrahvas teeme ju seda  tihti, et koguneme oma seltskondadega kas jõulu , sünnipäevade juubelite aeg kokku ja pidutseme ... sööme paremat ja head ... ja nemad ju ka inimesed , .. üks kord aastas   las möllavad ... kas nad on rahva jaoks midagi ära teinud ma ei tea aga eesti riik ikka püsib veel ja kui kui on president siis ta  on kohustatud ka seda vabariigi sünnipäeva  kuidagiviisi tähistama ...
Ma   olin eile isegi  nii rõõmsas tujus  peale teleka vahtimist ja vaatasin veel ka "Vehkleja" filmi ära mis päris pisarad silma tõi ja siis facebookis juhtus ette video  kus Mart Helme kutsus tõrvikutega tänavale ja mu tuju langes , ikka  tilk tõrva meepotti aga  seda tehakse ka  mujal maailmas, ka siin Soomes, et koos presidendi vastuvõtuga mingi vastuaktsioon toimub ...  Seda rongkäiku pole sugugi nii huvitav vaadata, kui tuimalt marsitakse mööda pimedat tänavat.  ..   ja vaevalt, et nüüd  seal rongkäigus marssija mõtleks rohkem Eestimaa peale, kui  tavaline töökas  põlluharija ettevõtja, kes presidenti kätles.  Üks eestlane ta puha ...   Ja kõik tahavad hästi elada .
Aga kui seda presidendi balli poleks siis oleks igavam elada küll ...
                                                           KLIKK


pilt siit klikk

  Kas meeldib ?
Vördselt tähistavad seda suurt pidupäeva nii koerad, lapsed ja president oma kaasaga
 kõigil on pidulik olla .
 
mina ka sain osa ballist
 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar