Tere tulemast blogisseTere tulemast minu blogisse . Oleksin väga rõõmus kui jätaksite minule siia blogisse maha märgi, et olete siin käinud ja lugenud minu ülestähendusi . Selle eest oleksin väga tänulik

11. mai 2021

Maikuu keskpaik

   Oi kui kaua ma ei ole kirjutanud , kogu aprillikuu ja peaaegu pool maikuust ..  Aprill läkski liiga ruttu, aprilli kõige tähtsam sündmus oligi  pulmaaastapäev .. Ja see oli juba 18 nes.  Poleks  ise küll uskunud 18 aastat tagasi et see meie  kooselu nii kaua kestab . 

Aga tänusõnad pean siin ütlema minu mehele,  kes pole  alla vandunud ja kõik minu kapriisid rahulikult  üle elanud.   Nii hea on elada rahuliku mehega . Võiks arvata et  igav aga ei,  ega minu vanuses enam ei taha möllu ega  rahmeldamist . Hea kui kõik kulgeb vaikselt ,rahulikult ja liigse närvipingeta . 

   Sest mis on siin elus tähtis .... tervis   rahu ja rahulolu.

Rahu on siis, kui tead, et lastel on kõik hästi. 😊See on ma arvan emale kõige kõige tähtsam.   

Rahu on siis kui saad  istuda koos mehega diivanil vaadates  aknast välja ja olla lihtsalt vait ..   isegi telekas ei mängi ja ainult akna taga puu oksad vaikselt  kahisemas või kõvasti õõtsutades  ja linnud laulmas  või päris vait ....  see on abikaasana  nii tähtis.  Mõni ei kestaks seda vaikust  üle ühe minuti. Mulle meeldib .. ja tundub ,et ka mu mehele ..   

Rahu on, kui ei pea mõtlema  olmemuredele.  😊

Rahu on, kui  süda on rahul . 😊

Tervisemured on   muidugi selles vanuses juba loomulik osa elust ja eriti veel sel juhul kui oled kogu elu ebatervislikult elanud ..   Ei ole sportinud, ega kehakaalust  hoolinud ..   Võiks ju nii mõelda, et oleks siis nooruses   elanud  teistmoodi- siis oleks praegu parem tervis, aga pole mõtet hakata  midagi oletama ..

 Mis on see on .. 

Tean, et olen  ise oma hädades süüdi,  aga ennast süüdistada ju ka ei  ole  meelepärane tegevus , alati on kergem teisi süüdistada .. Seepärast jätame ka selle mure muretsemata .. 

 Selline  vaikne, rahulik elu  ei sobi paljudele  aktiivsetele ja tublidele tragidele ettevõtlikele ja tervetele vanuritele ..  Minu eakaaslased on veel väga krapsid  mutid , kortse on palju  aga  tervis on hea ja jalad liiguvad ..  Ja mina olen  rõõmus et neil hästi läheb , paremini kui minul mõnes mõttes . Aga kadedust ma ei tunne , ma olen  tänulik selle eest mis mul on ja  rõõmus selle üle mis teistel on  . 

Üks hea söbranna  tegi eelmisel aastal  maikuu algul läbi maovähendamise operatsiooni ja nüüd aasta pärast tema pilte vaadates   olen  mõelnud ,et   kui tubli ja tragi ta on ja kui ilus ta nüüd on ja ilu ei olegi selle asja juures kõige tähtsam vaid et kui kergelt ta ennast tunneb ---- 

Üks ainuke aasta  ja  selline  kilode koorem   seljast maha saadud.  Nüüd muidugi  on vaja seda hoida, aga   stiimul selleks on ju   olemas ... igapäevane hea tuju ja rahulolu .. 

Teise sõbranna sünnipäeva oleksin eaaegu ära unustanud ja tegelikult unustasingi ja tänu  sellele et meie ühine tuttav kirjutas ja tuletas meelde , tänu sellele pääsesin suuremast häbist . ei ole veel 20  aasta joksul kordagi unustanud  parima sõbranna sünnipeva ...  Ehk see aps  ka ajada vanuse kaela .😂. heheheh,  aga hästi läks, et sain sõbranna kätte  ja sain õnnitleda teda . 

 Täna on   pinginaabri sünnipäev . Võhma koolis olime pinginaabrid 7  ja 8 klassis ja pidime koos minema sisseastumiseksamitele Tallinnasse  Pisi- Pedasse , aga läksin sinna kahjuks üksi . Pinginaaber valis   kondiitri ameti ...  Pinginaabri nimi oli Terje .   aasta on pildil nii   1968   vist 

 

Homme  on aga minu ema sünniaastapäev ...  Kaks aastat   pole minu ema enam siin ilmas, aga  tunnen puudust temast iga päev ..  Ei ole päeva kui ta ei tule mu mõtetesse või siis ka unedesse ... 

Emadepäevalilled saatsin aga oma armsale klassijuhatajale, kes on 92 aastane  ...         Saatsin ka maasikakorvi ja raffaello  karbi ..  Rääkisime ka telefoniga ja  minu armas õpetaja oli pisarateni liigutatud ...  
Ma ei tea, kuidas saab mõni inimene tulla sinu ellu nii, et  jätab sinna nii sügava jälje oma headusega ja õiglusega , et ei suudagi teda kunagi ära unustada ... 
Ja tegelikult olime  ju  ainult 4 aastat  (5-8 klass)  koos tema õpetaja ja mina õpilane  ..  Aga  see soe tunne mida siis tundsin , ei kao. Ja mina ei olnud üldse mingi tema lemmiklaps  ega  viieline ,  aga  tema hoolitsust ja headust minu vastu ma tundsin. 
Sest  teised õpetajad ei olnud   sellised nagu tema.  
Annaks jumal talle veel tervist ..... 😍

 Ei ole veel käinud vaktsineerimas  . hakkan kohe uurima  kuidas ja millal saan sinna minna .. 1 kommentaar:

  1. Jah, mõnele sobib tormine meri ja teisele jällegi vaikne rahusadam. Mulle, nagu Sullegi see teine variant ja tõesti võime tõdeda, et meie tahtmised on ses osas täide läinud! Igatahes .. pikki, südamesoojusest pakatavaid aastaid teile, kullakallid!

    VastaKustuta