Tere tulemast blogisseTere tulemast minu blogisse . Oleksin väga rõõmus kui jätaksite minule siia blogisse maha märgi, et olete siin käinud ja lugenud minu ülestähendusi . Selle eest oleksin väga tänulik

20. apr 2014

Vapustavalt tore koosviibimine koos armsate sõbrannadega


 Helgi kutsus meid laupäevaks külla ja  eelnevalt oli meile laiali saatnud sellise kirjakese:
„Mõtlesin, et kui te mulle lihavõttepühade ajal külla tulete, siis igaüks peaks kodus midagi huvitavat valmis tegema. Et mitte liiga kerge poleks. Mina teeksin omalt poolt korralikult süüa. Ja muidugi ka midagi huvitavat-ilusat. Palun tehke kaunistust hoolega, sest kõige enam punkte saanud asi võidab, kui mitte muud, siis kõige huvitavama asjanduse tiitli. Noh, ja kui meil jutuvada sisse paus tekib, siis näitaksin teile Türgi reisi pilte. Ja näitan, kuidas käterätikust luike teha (Türgi hotellis oli voodi peale tehtud, aga loomulikult ma uurisin ja proovisin järgi.) Ja kui teil endal on veel soove-ettepanekuid, siis laske tulla, onju?

Niisiis tuli hakata ajusid ragistama ja You Tubest uurima mida teha Mina otsustasin teha täidetud mune sproti –muna- majoneesi täidisega ..
 

 

 
TÄIDETUD MUNAD -
Tahtsin teha sellised ,
 
 tulid välja sellised
 

viinamarjavardad
 
 
maasika-viinamarjavardad

maasikad
Nendega juhtus selline lugu, et palusin Eerol tuua poest valget shokolaadi, et kastan maasikad sinna sisse aga kuna Eero tõi mulle valget shokolaadi hasselpähklitega, siis sulatades ei saanud sealt midagi shokolaadi ja kui soojendasin mikros ,siis põlesid pähklid ära ja paksu suitsu oli tuba täis , nii et pidin hoopis raputama valget tuhksuhkrut peale .. .

 
siis  tegin veel sellise paberist kuke shampusepudeli ümber


 

õnnitlus omaluuletatud luuletusega
 
kõik said isetehtud kaardid ka
 
 
Ja Helgile valge gerbera.  Käskisin Eerol poest tuua nartsissipoti  ja tema ei leidnud, ütles ei ei olnud , aga hea et selle lille tõi .

 
Oli mitu viperust aga sain enam vähem kõigega hakkama .Raivo pidi meid viima autoga Helgi juurde nii et taksoga ei pidanud sõitma.
Helgi juurde on alati raske üles minna  sest ta elab 4 korrusel aga suure punnimise peale ma oma keppidega sinna kohale roomasin
kõrgele ronida
 


pea märg, aga kohale jõudsin

 
Uksel võttis vastu meid jänkupere . Ja kallid sõbrannad

 
Hakkasime oma kotte lahti harutama ja oma kaunistusi demonstreerima
ja oi, mis asju ja imelisi asju sealt siis hakkas välja ilmuma -
 
 
 

 Anneli tegi täidetud munad  ja lillkapsast  lambukesed
 
 
 
Made valmistas  pasha taldrikule
 

Ja Helgil olid siis külmad (kartulisalat kurgikaunistus ja tomatist roos ) ja soojad road  lambaliha ahjus kartulid ja eesti hapukapsad kruupidega ja lihaga ..

Helgi värvilised 
 
 


 

ja palju palju üllatusi .
Kõigepealt maitsesime   eelroogasid  kartulisalatit , täidetud mune, kurgilille  ja lillkapsast lambukesi . Minu taldrik nägi välja selline .
 

Jutustasime  elust olust ja taustaks mängis eesti vaikne muusika,  ilm oli väga ilus päikeseline . Maitsesime valget veini ja shampust.

 
Isegi shampanja oli munadepühade puhul hästi kollast värvi ja väga maitsev . Vahepeal käisime natuke jalutamas, sest oli oodata veel sooja sööki ja kõike muud hõrgutisi . Käisime uudiostasime  uusi uksi mida oli Helgi tellimuse peale tehtud, ja elutoas olevaid kaunistusi
 Kõik oli viimase peal ilus ja hubane ja kaunis .
Seejärel asusime lambaliha kallale, koos sooja kartuli ja hapukapsastega ..  Oli fantastiliselt pehme liha ja maitses kõigile.  Lambaliha kõrvale käis punane vein .

 

 Siis  viisime oma delikatessid elutuppa ja katsime seal imekena lauakese koos hõrkudega  ja Helgi tõi välja oma vallatud pingviinikesed mis olid tehtud banaanist  ja imekena tordi mis osutuski üllatustordiks .. 
 Aga loosiõnn naeratas seekord Annelile  sest meil olid kõigil nii ilusad üllatused et polnud võimalik valida kes on tublim .
auhinnaks sallihoidja
 
 
 
Imekenad roosid

Pühademunad

ja vallatud jänesed
 

  Laud lihavõttepühadeks ..

 


seadsime end mugavalt sisse ja hakkasime ootama Türgi muljeid . Ma sättisin ennast eriti mugavalt sisse ..

Helgi rääkis meile loo jänkudest kes omavahel tahtsid abielluda .

Aga jäneste lugu algas nii, et ükskord poes see roheline jänes nägi mind ja küsis et Helgi, kas ma võin teile tulla? Mina mõtlesin, et ei tea, meil niigi lihavõtteajal palju külalisi ja mul palju tegemist, aga jänes lubas, et ta mind ei sega, seisab köögilaual veinipudeli kõrval sama sirgelt ja elutult nagu veinipudel. Noh,ma ütlesin, siis et olgu peale ja tõin ta meile. Seal ta aastaotsa veinipudeli kõrval elaski. Järgmine aasta ma nägin sealsamas poes kollast jäneseneiut ja mõtlesin kohe, et sellest võik rohelisele toreda pruudi saada. Tõin kollase ka meile. Jänesed said kohe tuttavaks, rohelise nimi oli Kevad ja kollase nimi Suvi. Algul oli ainult tutvumine ja sõprus, aga kähku olid neil ka õrnemad tunded mängus. Noorpaar otsustas kihluda ja jaanipäeval pulmad maha pidada. Aga kuna roheline jänes oli elanud veinipudeli kõrval, siis ta salamisi ka jõi sealt ja vahel isegi ülearu. Kuu aega enne pulmi ta jõi end kogemata nii purju, et kukkus maha ja kõrvad tulid otsast ära. Ma ravisin küll teda, kõrvad saime tagasi peaaegu nii nagu enne, aga rohelist lipsu enam ilusti kaela ümber tagasi panna ei saanud. Suvi oli väga pettunud, et Kevät niimoodi joob ja kukub, tol aastal jäid sellepärast pulmad pidamata. Järgmine aasta oli ka igasuguseid muid asju, et polnud nagu aega pulmi pidada ja nii nad elavad juba mitu aastat koos kihlatuna. Ja kuna on läinud nii nagu läks, siis nüüd nad enam pulmi ei planeerigi. Mõlemad arvavad, et vaba-abielu on kõige normaalsem ja pulmadepidamine on täielik mõttetus.Aga eks näis, ei me ette tea, mis elu neil tuua võib. Ehk tuleb veel peenikest peret ka, eks nad siis ise tea, kas tahavad enne seda ametlikult abielluda või mitte. Senikaua ma vaatan hella pilguga pealt, et nel ikka kõik enam-vähem koras oleks.Selline lugu oli nende jänestega
 

 
 
 ja siis hakkasime vaatama tema Türgi reisi pilte, mind vapustas see elamistase mis seal valitseb, et on olemas maailmas veel nii viletsaid kohti , et isegi vett soojendatakse katustel suurtes paakides ja kohalikku vett üldse ei lubatud juua .. Ekskursiooni kohta kuulsin seda, et igal pool oodati ,et turistid ostaksid kulda, selleks viidi nad kohalikku kullatehasesse ja vaibatehasesse , aga loomulikult ei ostetud midagi ja giid ei olnud sellega sugugi päri .
Helgi ostis küll väga ilusa nahkjaki, mis tõesti oli väga elegantne ja kena naiselik ... Anneli oli modelliks .. Mina sain ka Türgist kingituse
 
Modell Anneli
 
 
Seejärel taas üllatused Helgi poolt, mis meie meeleolu viis peaaegu lakke – apelsinikoorest tehtud mees.
Apelsinikooremees.
Naersime küll ribadeks . Ja kõik otsustasid järgi teha proovida .

Kodus proovisin kohe järgi teha
 
vaatasime ja hästi naljakat videot You tubest kus inimesed on proovinud teha midagi ilusat järgi ja mis on tegelikult välja tulnud ...
 

 
Klikka SIIA
 

Helgil oli veel üllatus varuks ..

 banaanidelfiinid palliga
 Seejärel meile näidati veel tordiüllatust ..  Helgi töi suure noa ja meie olime ahastuses et ei oleks enam küll jõudnud torti süüa . Aga Helgi ei andnud alla ja hakkas löikuma ja oi mis üllatus – Seest oligi tort ARBUUSIST

ja  seda tahtsime küll kohe igaüks maitsta . Ja oligi nii kerge amps ja nii hea ..
 
lõpuks õppisime veel käträtikust luige tegemist mida Helgi lugbas meile õpetada. Tõi meile kapsit igale käteräti ja me saime teha igaüks oma luige .. Ja saime selgeks ka . Ja tulid päris luikede moodi .

sellised luiged ..

 Peale selle õpetas Helgi ka roosi tegemist siidisallist . selle idee töi ka  ka Türgist kaasa .
Aeg oligi kulunud juba  nii kiiresti, kell 13 me tulime ja kell 18 ajal hakkasime otsi kokku tõmbama ja Anneli helistas oma mehele et too meile järgi hakkaks vaikselt tulema .

Oeh ,oli nii tore päev . Siis aitasime Helgil koristada ja igaüks sai koju viimiseks ka natuke moona kaasa ..

Raivo tuligi autoga  ja viis väsinud naised kodudesse . Ma olin väga väsinud ja jaksasin helistada emale veel skypesse ja siis viskusin magama jalg ka sai väga palju vatti sinna 4 korrusele ronimisega .

Aga ma ei kahetse, sest tuju oli maru hea ja meil oli nii lõbus ..
Tänan oma armsaid sõbrantse

 


 
kes mind kutsusid ja kohale vedasid ja  seltsi pakkusid ja häid elamusi kauaks ajaks .Tänan Helgi  Sind, et sa oled nii vahva ! Aitäh .

 

2 kommentaari:

  1. Täiesti õige pealkiri on sellel postitusel!
    Samas jällegi ... tühja kõhuga (või õigemini öösel, enne magamaminekut) ei oleks ma tohtinud seda postitust lugeda! No aga ega uudishimu ju ei lase hommikuni kannatada, eks-ole!
    Vahva kukeke ja kena luuletus ja hmm, kui huvitav arbuusikook/tort!
    See on tõesti tore, kui on sõpruskond, kellega koos ühiseid mõtteid ja arusaamu jagada ning vahel ka vallatleda!

    VastaKustuta