Tere tulemast blogisse



Tere tulemast minu blogisse . Oleksin väga rõõmus kui jätaksite minule siia blogisse maha märgi, et olete siin käinud ja lugenud minu ülestähendusi . Selle eest oleksin väga tänulik

13. märts 2017

Aafrika kannike

Naistepäevaks oli nii tore üllatus . Mehe poolt . Läks peale tööd poodi ja tagasi tuli lillekimp süles .. Roosid. Ja nii ilusat värvi . Oli vaadanud poes et mehed ostavad lilli ja  tema ka siis ostis . Eks kuulis vist et on naistepäev - ega soomes seda 10 aastat tagasi sugugi ei peetud ega teatud aga kuna siia on niipalju eesti naisi kolinud ja selgitanud mis päev see on siis  nüüd on päris tavaline et naistepäeval tuuakse ka siin lilli







Sõbranna Anneli käis  ka külas ja tõi imeilusa kannikese . Mina olen nii halb lillekasvataja ja ei oska nende eest hoolt kanda nii hästi kui mõni teine ja seepärast otsisin netist  hooldamise öpetuse mille ka siia meeldetuletuseks kirja panin .. 

Veel tuntud nimesid: Aafrika kannike, varjukannike.
Säntpoolia on laialt levinud õitsev toalill. Teda on kerge kasvatada ning tänutäheks rõõmustab ta meid kaunite õitega.

Pärit on taim Ida-Aafrikast, kus ta on ohustatud liik.

Säntpoolia õite värv on  sinine, roosa ning nende väga erinevad variatsioonid. Lisaks on kirjusid sorte erinevates värvikombinatsioonides. Säntpooliaid on nii liht- kui ka täidisõielisi sorte.
Hooldamine:

Säntpoolia juurestik ei ole eriti suur, mistõttu tuleks tema kasvatamisel vältida liialt suurt potti. Pigem eelistaks ta madalamat potti.

Valgus:

Säntpooliale sobib poolvarjuline kasvupaik. Ere päike mõjub taimele halvasti. Ka kipuvad päikese käes õied kiiresti närbuma.

Temperatuur ja õhuniiskus:

Säntpoolia vajab sooja kasvuruumi, soovitavalt 17 – 22 kraadi. Vältida tuleks äkilisi temperatuuri muutusi ja tuuletõmmet.

Oluline on õhuniiskus. Samas lehti taimel piserdada ei ole soovitav, kuna need muutuksid plekiliseks. Kõige parem viis taimele vajaliku õhuniiskuse tagamiseks on see, kui näiteks panna taimealusele vett, aluse keskele väiksem tagurpidi lillealus ning säntpoolia pott sellele asetada. Oluline on see, et pott ei puutuks kokku veega. Aluselt aurustuv vesi tagab taimele vajaliku õhuniiskuse. Sellisel viisil saab säntpooliat edukalt kasvatada ka keskküttega korteris.

Kastmine: Säntpooliale on oluline mulla niiskus. Muld ei tohi läbi kuivada, kuid samas on ta väga tundlik ka liigniiskuse suhtes. Seepärast ei tohi selle taime puhul vett alusele jätta, kuna see võib kaasa tuua juurte mädanemise. Kastmise juures tuleb arvestada sellega, et vett ei tohiks sattuda lehtedele ja lehesüdamikule. Säntpooliat tuleks kasta alt. Hoida teda vees umbes 20 minutit ning seejärel vesi aluselt ära kallata. Kastmiseks tuleks kasutada pehmet toasooja vett. Külma veega kastmine võib kergesti taimele hukatuslikuks saada.

Väetamine:


Väetada tuleks taime õitsemise perioodil mõõdukalt, 1-2 korda kuus.

Paljundamine

Säntpoolia paljundamine on lihtne. Kõige lihtsam variant on see, kui näpistada taimelt leht, panna see vette. Mõne aja pärast tekivad lehele juured. Ja ongi uus taim valmis.

Teine variant on taime küljest näpistatud leht panna substraati (1:1 turvas ja liiv). Pott katta pealt läbipaistva kilekotiga.

Kolmas variant on taime küljest eraldada uued pesakonnad ja need eraldi potti istutada.

Paljundamine on mõttekas teostada kevadel, märtsis-aprillis.

Lehepistikutega paljundamise juures tuleb silmas pidada seda, et kui taim on kirjuõieline, siis lehepistikust paljundatud uus taim võib olla ühevärviliste õitega. Kirjuõielisi säntpooliaid tuleks paljundada pesakondade eraldamise teel.

Vanad taimed ei õitse nii rikkalikult kui noored, mistõttu tasub aegsasti taime paljundama hakata.


Ümberistutamine

Igal teisel kevadel tuleks säntpoolia ümber istutada. Muld peaks olema selline, mis vett hästi läbi laseks.

Jaga oma kasvatusnippe, loe teiste nõuandeid

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar